Liste over klatreklubber

Informasjonen er hentet fra SportsAdmin mai 2017. Om det har skjedd endringer i klubben siden da er dette ikke oppdatert i denne listen, da den må oppdateres manuelt her. Om dere har endret noe i SportsAdmin som dere vil ha oppdatert på deres klubb, er det fint om dere kan sende mail til nina@klatring.no. Merk mailen med «endring av klubbinformasjon».

Klubb Fylke E-post
 Agdenes Klatreklubb  Sør-Trøndelag gerdineselbekk@gmail.com
 Alta Klatreklubb  Finnmark bjornulf@oppialta.no
 Alversund Klatrelubb  Hordaland ce.espeland@gmail.com
 Andøy Klatreklubb  Nordland andoy.klatreklubb@gmail.com
 Askøy klatreklubb  Hordaland askoyklatreklubb@gmail.com
 Atløy IL - klatregruppe  Sogn og Fjordane Harriett.Norstrand@askvoll.kommune.no
 Aure Idrettslag  Møre og Romsdal au@aure-il.org
 Aurland IL - klatring  Sogn og Fjordane post.arnason@gmail.com
 Aurskog-Finstadbru SK  Akershus afsk.klatring@gmail.com
Austevoll Idrettsklubb Hordaland veronika.mogster@gmail.com
 Austrheim IL  Hordaland austrheimil@gmail.com
 Beitstad IL  Nord-Trøndelag eskildn@online.no
 Bergen Klatreklubb  Hordaland post@bergen-klatreklubb.no
 Birkeland Klatreklubb - klatring  Aust-Agder vemund@vdv.no
 Bjerkvik IF  Nordland hall@bif.no
 Bjørndal IF  Oslo post@bjorndal-if.no
 Bodø Klatreklubb  Nordland bkkstyret@bodoklatreklubb.no
 Boks klivarlag  Hordaland me@jh2.no
 BOSI - Bodø Studentenes Idrettslag  Nordland bodostudentidrett@gmail.com
 Bratte Rogalands Venner  Rogaland post@brv.no
 BSI-Friluft  Hordaland leder@bsifriluft.no
 Bø Klatreklubb  Telemark klatregruppa@yahoo.no
Christianssand Klatreklubb Vest-Agder larserikomland@yahoo.no
Dale IL Sogn og Fjordane daleidrettslag@gmail.com
Drammen Klatreklubb Buskerud aj@granholt.no
Dønna Klatreforening Nordland oeyssten@online.no
Egersund Klatre- og Tindeklubb Rogaland sfhegdal@gmail.com
Eide Klatreklubb - Klatring Møre og Romsdal stiangrotta@hotmail.com
 Eidfjord IL  Hordaland post@eidfjordil.no
 Eidsvåg IL  Møre og Romsdal geir.ove.istad@nessetpost.no
 Eldar IL  Hordaland brita-fo@online.no
 Enebakk Klatreklubb  Akershus spike@online.no
 Eresfjord IL  Møre og Romsdal mareno.nauste@nessetpost.no
 Etne klatreklubb  Hordaland oyvbru@gmail.com
 Evenskjer Klatreklubb  Troms post@evenskjerklatreklubb.no
 Fanaråk IL - klatring  Sogn og Fjordane olskagen@gmail.com
 Fauske Klatreklubb - klatring  Nordland fauskeklatreklubb@gmail.com
 Fet Idrettslag  Akershus dagligleder@fetil.no
 Flaktveit Idrettsklubb  Hordaland  remy@flaktveitik.no
 Flatanger Idrettslag  Nord-Trøndelag  sindrevastenhouw@gmail.com
 Flòget Klatreklubb  Rogaland  floget_klatreklubb@hotmail.com
Florø Klatreklubb Sogn og Fjordane  floroklatreklubb@gmail.com
Forsand klatreklubb - gr. Rogaland  forsand.klatreklubb@gmail.com
Fredrikstad Klatreklubb Østfold  marko@fredrikstadklatreklubb.org
Frosta Klatreklubb Nord-Trøndelag  post@klatring.biz
 Frøya Klatreklubb  Sør-Trøndelag  martin.almli@gmail.com
 Gaular IL - Klatregruppe  Sogn og Fjordane  torstein_8@hotmail.com
 Geilo Klatreklubb  Buskerud  post@geiloklatreklubb.no
 Gjelleråsen IF  Akershus  post@gif.idrett.no
 Gjøvik Klatreklubb  Oppland  leder@gjovikklatreklubb.no
 Gloppen Klatreklubb  Sogn og Fjordane  gkk.gloppenklatreklubb@gmail.com
Gneist, IL Hordaland  ilgneist@gneist.no
Gossen IL Møre og Romsdal  post@gossen-il.no
Gran IL Oppland  jakob.arvesen@gmail.com
Grenland Klatreklubb Telemark  grenlandklatreklubb@gmail.com
Grimstad/Arendal Klatreklubb Aust-Agder  boerrebolt@hotmail.com
Grong Klatreklubb Nord-Trøndelag  Vegar.smalas@gmail.com
Halden Klatreklubb Østfold  hkk@hkk.no
 Hamarøy IL  Nordland  kh@byggmesterhoivaag.no
 Hammerfest Klatreklubb  Finnmark  hammerfest.klatreklubb@gmail.com
 Hamna Klatreklubb  Troms  hamnaklatreklubb@gmail.com
 Haram Klivrarlag - klatring  Møre og Romsdal  info@klivre.no
 Hardanger Fjellklyvarlag  Hordaland  trond.faugstad@me.com
 Harding IL  Hordaland  post@ilharding.no
 Harstad Klatreklubb  Troms  admin@harstad-klatreklubb.no
 Haugaland Klatrelag  Rogaland  haugaland.klatrelag@gmail.com
 Hedemarken Klatreklubb  Hedmark  leder@klatres.no
 Hemsedal Idrettslag  Buskerud  post@hemsedalil.no
 Hitra IL  Sør-Trøndelag  linda.glorstad@hitra.kommune.no
 Hof IL  Vestfold  klatring.hofil@gmail.com
 Holmen Klatreklubb  Akershus  post@holmenklatreklubb.no
 Holmestrand IF  Vestfold  thomas.skogsaas@gmail.com
 Honningsvåg T& IF  Finnmark  elingjarde@gmail.com
 Hundeidvik IL  Møre og Romsdal  post@hundeidvik.no
 Hvam IL  Akershus  klatring@hvamil.no
 Hvarnes IL  Vestfold  hansm@laagenmaskin.no
 Håmmår'n Fjellsportklubb  Nord-Trøndelag  post@ekneklatring.net
 Idrettslaget Dyre Vaa - Klatring  Telemark  olav_romtveit@hotmail.com
 IL Blåmann  Troms  il.blamann@gmail.com
 IL Høyang- Klatregruppe  Sogn og Fjordane  robert.breidvik@outlook.com
 IL Tjalg  Nordland  stupbratt.tjalg@gmail.com
 Jevnaker Klatreklubb  Oppland  mikkjelt@yahoo.no
Jotunheimen Fjellsportklubb Oppland  oda_wollan@hotmail.com
Jægervatnet Idrettslag Troms  bengt.eirik.eriksen@gmail.com
Jørpeland Klatreklubb - gr. Rogaland  olchrig@live.no
Kattem IL Sør-Trøndelag  leder@kattemklatring.no
Kirkenes Klatreklubb Finnmark  kirkenesklatreklubb@gmail.com
Klatreklubben Rana Nordland  bherseth@gmail.com
Klatreklubben Ålesund Møre og Romsdal  post@klatreklubben.no
Kodal Klatreklubb Vestfold  kristine.stiansen@hotmail.com
Kolbotn Klatreklubb Akershus  jarle.munkeby@gmail.com
Kolbukameratene, IL Oppland  post@kolbukameratene.no
Kolsås Klatreklubb Oslo  post@kolsaas.no
Kongsberg Klatreklubb Buskerud  jarand.uberg@hotmail.com
Kongsvinger Klatreklubb Hedmark  info@kongsvingerhallen.no
Kragerø Klatreklubb Telemark  bergsvein.hofstad@gmail.com
Krigsskolen, IL Oslo  ilkrigsskolen@gmail.com
Kristiansand Student IL Vest-Agder  klatring@ksisport.no
Kristiansund Fjellklubb Møre og Romsdal  post@kristiansundfjellklubb.no
Kvam Klatre Klubb Hordaland  kvamklatreklubb@yahoo.no
Kvernbit IL Hordaland  klatring@kvernbit.no
Kvinesdal Rock Klatreklubb Vest-Agder  Kvinesdalrockklatreklubb@gmail.com
Kvitsund idrettslag Telemark  Kvitsundil@gmail.com
KVS Klatreklubb Vest-Agder  og.galteland@kvs-lyngdal.no
Larkollen IL Østfold  post@larkollenil.no
Lemmivaara Klatreklubb Finnmark  lemmivaara@gmail.com
Lillehammer Klatreklubb Oppland  kasserer@lillehammerklatreklubb.no
LIndås IL - Klatring Hordaland  lindasil.klatregruppen@gmail.com
Lofoten Tindeklubb - Klatring Nordland  jfaae@hotmail.com
Lye IL Rogaland  Saebjorn.sandsmark@lysw.net
Lyngdal IL Vest-Agder  lyngdalklatring@gmail.com
Lyngenfjord Klatreklubb Troms  renate.alphous@googlemail.com
Lørenskog Klatreklubb Oslo  ornulf@berthinussen.no
Magnor UL Hedmark  anne.hege.solverud@sparebanken-hedmark.no
 Mandal og Lindesnes Klatreklubb  Vest-Agder  mandaloglindesnesklatreklubb@gmail.com
 Meldal Tur og Klatrelag  Sør Trøndelag  klatring.meldal@gmail.com
 Mosjøen Klatreklubb  Nordland  gythmikael@gmail.com
 Måndalen IL  Møre og Romsdal  steinolave@gmail.com
 Nannestad IL  Akershus  info@rettiveggen.no
 Narvik Klatreklubb  Nordland  leder@narvikklatreklubb.com
 Nes Klatreklubb  Hedmark  nesklatreklubb@gmail.com
 Nesodden IF  Akershus  bernt@nesoddenif.no
 NMBUI - Klating  Akershus  umbi.klatring@gmail.com
 Nordstrand Aktivitetspark, Idrettsforeningen  Oslo  Nordstrandaktivitetspark@gmail.com
 Nordvesten Klivarlag  Møre og Romsdal  kjetil.bersas@hotmail.com
 Norges Veterinærh.SK. IL  Oslo  studnvhi@veths.no
 NTNUI Tindegruppa  Sør-Trøndelag  tindegruppa-leder@ntnui.no
 Oppdal klatre- og fjellsportklubb  Sør-Trøndelag  rune@vpg.no
 Orkla Fjellsportklubb  Sør-Trøndelag  post@orklafjellsport.no
 Oslo Klatreklubb  Oslo  post@osloklatreklubb.no
 Oslo Multiklatreklubb  Oslo  
 Oslostudentenes IK  Oslo  daglig-leder@osi.no
 Osterøy Klatreklubb  Hordaland  post@klatre.info
 Otra IL  Aust-Agder  post@otrail.no
 Pasvik Hauk IL  Finnmark  vanjablix@gmail.com
 Renastudentenes IL  Hedmark  
 Ringerike Klatreklubb  Buskerud  info@ringerikeklatreklubb.no
 Risnes IL  Hordaland  eliasbor@online.no
 Rissa Klatreklubb  Sør-Trøndelag  rissa.klatreklubb@gmail.com
 Risør klatreklubb  Aust-Agder  risorklatreklubb@gmail.com
 Rjukan Fjellsportgruppe  Telemark  bja-fre@online.no
 Romerikstoppen Klatreklubb  Akershus  romerikstoppen@gmail.com
 Romsdal Tindegruppe  Møre og Romsdal  martin.skrove@gmail.com
 Rælingen Klatreklubb  Akershus  simen@upngo.no
 Røros Klatreklubb  Sør-Trøndelag  roros.klatreklubb@gmail.com
 Røyken og Hurum Klatreklubb  Buskerud  malgers@hotmail.com
 Sandvollan IL  Nord-Trøndelag  slorentsen82@yahoo.no
 Sarpsborg Klatreklubb  Østfold  sarpsborgklatreklubb@gmail.com
 Siggerud Klatreklubb  Akershus  post@siggerudklatreklubb.no
 Ski Klatreklubb  Akershus  info@skiklatreklubb.no
 Skiptvet Klatreklubb  Østfold  largunla@gmail.com
 Skjærgården Klatreklubb  Telemark  post@sgkk.no
 Skudenes Ungdoms- og Idrettslag  Rogaland  post@suil.no
 Smøla IL  Møre og Romsdal  post@smolail.no
 Sogndal IL - Klatring  Sogn og Fjordane  sogndalklatreklubb@gmail.com
 Stavern Buldreklubb  Vestfold  stavernbuldreklubb@gmail.com
 Steinkjer Klatreklubb  Nord-Trøndelag  kontakt@steinkjerklatreklubb.no
 Stjørdal Klatreklubb  Nord-Trøndelag  stjordal_klatreklubb@live.no
 Stord Tinde- og Klatreklubb  Hordaland  josteind@gmail.com
 Stryn Klatreklubb  Sogn og Fjordane  stryn.klatreklubb@gmail.com
 Suldal Klyvarlag  Rogaland  
 Sunnmørsk Klatreklubb  Møre og Romsdal  kontakt@sunnmorsk-klatreklubb.no
 Svalbard Turn Idrettslag  Svalbard  post@svalbardturn.no
 Svarstad IL  Vestfold  post@svarstadil.no
 Svelgen T&IF - klatregruppa.  Sogn og Fjordane  gunnar.styve@enivest.net
 Sykkylven Klatreklubb  Møre og Romsdal  post@sykk.no
 Syril IL - Klatregruppe  Sogn og Fjordane  t_verlo@hotmail.com
 søgne klatreklubb  Vest-Agder  kaysog66@gmail.com
 Sørum Klatre og Fjellsportklubb  Akershus  sorumklatreogfjellsport@hotmail.com
 Tingvoll Tindeklubb  Møre og Romsdal  sosnes@hotmail.com
 Tjongsfjord IL  Nordland  post@tjongsfjordil.no
 Tomrefjord IL Møre og Romsdal   klatring@tomrefjordil.no
 Torvikbukt il - Klatring  Møre og Romsdal  dustrutle@gmail.com
 Trollheimen Klivarlag  Sør-Trøndelag  klivarlaget@gmail.com
 Tromsø Klatreklubb  Troms  styret.tkk@gmail.com
 Trondheim Brandkorps IL  Sør-Trøndelag  
 Trondheim Klatreklubb  Sør-Trøndelag  trondheim.klatreklubb@gmail.com
Træna UIL Nordland  trena.ungdoms.og.idrettslag@gmail.com
Tønsberg og Omegn Turistforening Vestfold  tur@tot.no
UiSi - Universitetet i Stavanger Idrettslag Rogaland  leder@uisi.no
Urburhedleren Fjellsportlag Rogaland  olenorland@gmail.com
Vadsø Klatreklubb Finnmark  tori.greni@gmail.com
Valdres Klatreklubb Oppland  post@valdresklatreklubb.no
Valkyrien Idrettslag Hordaland  valkyrienidrettslag@gmail.com
Valle IL Aust-Agder  post@valle-il.no
Vang Klatreklubb Oppland  farmerknut@hotmail.com
Varhaug IL Rogaland  post@vil.no
Vear IF Vestfold  leder.save.vear@idrett.onmicrosoft.com
Verdal Klatreklubb Nord-Trøndelag  verdal.klatreklubb@hotmail.com
Vestby Klatreklubb Akershus  vestby.klatrekubb@gmail.com
Vesterålen Vertikal Nordland  vesteralenvertikal@hotmail.com
Vestfold Studentsamfunns Idrettslag Vestfold  vesil@studentsamfunnet.no
 Vest-Lofoten Klatreklubb  Nordland  vestlofoten.klatreklubb@gmail.com
 Vinje Kano- og Kajakk-klubb  Telemark  aarhus.rune@gmail.com
 Voss Klatrarlag  Hordaland  vossklatrarlag@gmail.com
 Vågsøy Klatreklubb  Sogn og Fjordane  klatring@vagsoyklatreklubb.no
 Våtedalen Tindeklubb  Sogn og Fjordane  per.kristian.kongsvik@airlift.no
 Ørnes IL - Klatring  Nordland  ornes.idrettslag@gmail.com
 Østmarka IL  Akershus  thomas.borge@me.com
 Åfjord IL  Sør-Trøndelag  vold78@online.no
 Ål Klatreklubb  Buskerud  rolandslatto@gmail.com
 Ålen IL  Sør-Trøndelag  steinar.trondsetas@sweco.no
 Åsbråten Idrettslag  Oslo  toril.waag@gmail.com

Relaterte artikler

25. Sep 2017

Medlemstall for Norges klatreforbund 2016

Hvert år gjøres det en årlig registrering av medlemstall for klatreklubber og for Norges klatreforbund. Tallene er et verktøy for NIF for å beregne støtte til klubbene og til forbundet, og det er også et nyttig verktøy for å se medlemsmassen til forbundet og kunne se utvikling over tid.

Under har vi samlet noen nøkkeltall for forbundet, som viser hvordan medlemsmassen fordeler seg på kjønn og alder, og hvordan utviklingen har vært over tid. Nysgjerrig på hvordan medlemstallene er for akkurat din klubb? Trykk her for å finne totaloversikt med medlemstall for alle klubber.

  • Samarbeidspartnere:
  • Petzl
  • Y&Y
  • Houdini
  • Norsk Tipping
  • Thon Hotels
  • Gjensidige forsikring